Western Union İle Yurtdışına Nasıl Para Gönderilir?
Western Union ile yurtdışına para göndermek çok kolay ve hızlıdır.
Western Union ile yurtdışına para göndermek için:
  • 1- Size en yakın Western Union hizmet noktasına gidin. (Size en yakın BPN Temsilcisi - Western Union hizmet noktasını bulmak için www.bpn.com.tr/temsilcilerimiz adresini ziyaret edin.)
  • 2- Western Union ile para gönderme pusulasını eksiksiz ve doğru olarak doldurun.
  • 3- Western Union işleminizi yapacak olan görevliye; doldurduğunuz Western Union ile para gönderme pusulasını, geçerli kimliğinizi, TL, Euro ya da Amerikan Doları para birimlerinden biri olmak üzere göndereceğiniz para ve Western Union komisyon ücretini verin. Western Union ile alıcıya gönderdiğiniz paranın hangi para biriminde gitmesini istediğinizi seçebilirsiniz, dilerseniz gönderdiğiniz para biriminden farklı bir para biriminde gidebilir yollacağınız para. (Western Union ile hangi para birimlerinde yurtdışı para transferi yapabileceğinize dair daha detaylı bilgi almak için: Western Union İle Hangi Para Birimlerinde Yurtdışı Para Transferi Yapabilirim?’e bakınız.)
  • 4- Western Union işleminizi gerçekleştiren görevli işleminizi yapacak ve size imzalamanız için makbuz verecek. Bu makbuzun tek nüshası sizde kalır. Makbuzun üzerinde karşı tarafın parayı almak için ihtiyaç duyacağı, Western Union’ın her işlem için özel belirlediği, bir çeşit işlem numarası olan MTCN numarası bulunur.
  • 5- Western Union ile yurtdışına para gönderme işleminiz başarıyla tamamlanmış olur, artık alıcıyla yaptığınız Western Union işlemine ait makbuzda yer alan bilgileri paylaşabilirsiniz.