Hafta Sonu Para Transferi

ellipse
Hafta Sonu Para Transferi

Hafta Sonu Para Transferi

calendar
icon eye 74278
Kategori: Para Transferi

Hafta Sonu Para Transferi Yapılır Mı?

Hafta sonu para transferi işlemi yapmak için gelişen teknolojik dönemde farklı yöntemler bulunmaktadır. EFT yöntemi ile gönderilen paralar farklı işlem ücretleriyle alıcıya ilk işlem gününde ulaşmakta olup Fast sistemi ile gönderilen 5.000 TL altı limitiyle sınırlı para daha fazla işlem ücreti karşılığında anında alıcı hesaba ulaşmaktadır.

Elektronik Fon Transferi ya da kısa adıyla EFT, TCMB bünyesinde devreye girmesiyle başlamıştır. Özetle iki farklı banka arasındaki TL cinsinden ödemelerin gerçekleştirilmesi işi olarak tanımlanabilmektedir.

Türkiye'de EFT sistemi TCMB tarafınca işletilmekte olan bir yapı olup, sistem gereksinimleri T.C. Bankalar Kanunu tarafından belirlenmektedir. Gün içi işlemler belirli saatlerde gerçekleştirilebilmekte iken sistem ile ilgili sorumluluk TCMB'ye aittir.

Hafta sonu EFT ile gerçekleştirilen para transferi işlemleri ilk çalışma gününün ilk saatlerinde alıcı hesaba ulaşır. Bu sebeple FAST para gönderme sistemi yeni dönemde ilgi görmektedir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından işleme koyulan 7/24 anlık ödeme uygulaması Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sistemi hafta sonu ya da hafta içi geç saatlerdeki para transferi sorunlarının çözümüne yardımcı oluyor. Bu durumda hafta sonu dahi rahatlıkla para transferi yapılabilmektedir.

Farklı bankalardaki hesaplar arasındaki para transferini saniyeler içerisinde haftanın her günü her saat gerçekleştirebilmektesiniz. FAST limiti ilk aşamada 50 TL limitli olarak başlatılmıştır. Bu limit 1.000 TL’ye çıkarıldı. Şu anda 5.000 TL üst limiti bulunan FAST para gönderme sistemi ile hafta sonu para transferi yapılabilmektedir.

BPN ise Türkiye’de yaklaşık 2.000 temsilci noktasında sunduğu para transferi hizmeti ile haftanın her günü geç saatlerde bile kesintisiz para transferine olanak sunar. BPN ile daha fazla üst limitlerde ve hangi saatte olursa olsun değişmeyen işlem ücretiyle sıra beklemeden ve banka hesabına ihtiyaç duymadan para transferi yapmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Yurtdışı para transferi işlemlerinde Western Union ile işbirliği içerisinde olan BPN ile resmi tatillerde dahi dakikalar içerisinde yurtiçi para transferlerine ek olarak, yurtdışı para transferlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Siz de BPN ile para transferi deneyimi yaşamak için size en yakın temsilci noktasını ziyaret edebilirsiniz. Size en yakın BPN temsilci noktasını temsilcilerimiz sayfası üzerinden bulabilirsiniz.

Fast ile sağlanan para transferi işlemleri masrafın daha fazla olması ve bellirli bir limite tabii olması sebebiyle farklı yöntemler de aranmaktadır. Hafta sonu para transferi yapılır mı? sorusunun ise BPN çözüm üreterek yaklaşık 2.000 temsilci noktasında resmi tatiller dahil haftanın her günü geç saatlere kadar para transferi hizmetini sabit işlem ücretleriyle hizmet sunan BPN’den işlem gerçekleştirmek için herhangi bir banka hesabına sahip olmanız da gerekmez.

Hafta Sonu Başka Bankaya Para Transferi

Hafta sonu başka banka hesabına para göndermek için EFT işlemi yapılabilir. Ancak yapılan işlem, bir sonraki iş günü işleme alınır ve karşı tarafın hesabına aktarılır. Örneğin; Pazar günü EFT yapıldığında para, ancak bu tarihten sonraki ilk işlem günü, EFT saati başladıktan sonra transfer gerçekleşir ve karşı tarafın hesabına aktarılır.

Hafta sonu başka bankaya para transferi yapmak için EFT işlemi yapılabileceği gibi Fast para gönderimi de yapılabilir. Belirli limitlere tabii olan bu işlemlerden farklı bir yöntem ise BPN noktalarında daha fazla üst limit, sabit işlem ücretleri ile, alıcı ya da göndericinin herhangi bir banka hesabına ihtiyacı olmadan geç saatlere kadar işlem sağlanabilmesidir.

BPN; yaklaşık 2.000 temsilci noktasında resmi tatillerde dahi para transferi hizmetini dakikalar içerisinde tamamlayarak alıcının alabilmesine olanak sunar.

Hafta Sonu EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

BPN temsilci noktalarında EFT saatleri dışında gerçekleştirilen para transferleri dahi dakikalar içerisinde alıcıya ulaşır. BPN temsilci noktalarında sevdiklerinize dakikalar içerisinde para gönderebileceğiniz gibi adınıza gönderilen parayı da dakikalar içerisinde güvenle alabilirsiniz.

7/24 EFT Yapan Bankalar

Bankalar arası EFT işlemi 7 gün 24 saat boyunca FAST ile sağlanabilir. Fonların Anlık Transferi olarak isimlendirilen yeni sistem ile farklı bankalardaki hesaplara para transferleri dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Göndereceğiniz hesaba ait hesap veya IBAN numarası, cep telefon numarası, T.C. kimlik, pasaport ya da e-posta yolu ile para gönderme işlemi yapılabilmektedir.

Farklı yöntemlerle ve fazla işlem ücretiyle para transferi sağlayabileceğiniz gibi BPN temsili noktalarında istediğiniz her gün geç saatlere kadar sabit işlem ücretiyle para transferi yapabilirsiniz. Üstelik banka hesabına ihtiyaç duymadan, daha fazla üst limitle gönderim sağlayarak işlemlerinizi dakikalar içerisinde; hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Resmi tatilde EFT ve Havale aynı gün hesaba geçer mi?

Resmi tatillerde bankacılık işlemi yapmak zorunda kalan, para göndermek isteyenler aynı gün paralarının hesaba geçip geçmeyeceğini bilmek isterler.

BPN temsilci noktalarında sağlanan para transferleri dakikalar içerisinde alıcıya ulaşır. Üstelik haftanın her günü resmi tatillerde dahi geç saatlere kadar para transferi işlemi sunulmaktadır.

Para Transferi Saatleri

Para transferi işlemlerinde havale, eft, fastpay gibi yöntemler bulunduğu gibi farklı kurum ve ödeme kuruluşları aracılığıyla da işlem sağlanabilmektedir. En güvenilir ve hızlı şekilde hem de haftanın her günü geç saatlere kadar hizmet sunan BPN; yurtiçi para transferi hizmetini sunduğu gibi Western Union ile sağladığı işbirliği ile yurtdışı para gönderme ve alma hizmetini de geç saatlere kadar yaklaşık 2.000 temsilci noktasında sunmaktadır.

BPN; Türkiye’de bulunan yaklaşık 2.000 temsilci noktasında yurtiçi ve Western Union işbirliğiyle yurtdışı para transferi sunarak dakikalar içerisinde alıcıya ulaşmasını sağlar.

BPN noktalarında gerçekleştirilen para transferi işlemlerinde para transferi saatlerini düşünmenize gerek yoktur. Haftanın hangi günü hangi saati olursa olsun sağlanan işlem sonrası gönderilen para, dakikalar içerisinde alıcının alabilmesi için hazır durumda olacaktır.

Siz de BPN ayrıcalığıyla sıra beklemeden ve güvenilir şekilde para transferi işlemi sağlamak için en yakın temsilci noktasını görüntüleyebilirsiniz.

BPN noktalarında para transferi işlemi yapmadan önce BPN İşlem Ücreti Hesaplama sayfasını ziyaret ederek göndereceğiniz paranın işlem ücretini hesaplayabilirsiniz. Ödeme yapmadan önce ne kadar işlem ücreti ödemesi yapacağınızı buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Para transferi saatleri ile alakalı günümüzde farklı yöntemler ve bu yöntemlerin nasıl çalıştığı ile alakalı süreçler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin dışında BPN’nin orta koyduğu ayrıcalıkları da görme imkanınız doğmaktadır. 

Hafta Sonu Para Transferi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

BPN ile yapılan yurtiçi para transferi, BPN ve Western Union işbirliği ile yapılan yurtdışı para transferi işlemlerinde hafta sonları dahil olmak üzere haftanın her günü, resmi tatillerde ve gece geç saatlere kadar kolaylıkla para transferi yapabilirsiniz.

BPN, Türkiye’de bulunan yaklaşık 2.000 temsilci noktasında sunduğu para transferi hizmeti ile haftanın her günü geç saatlere kadar kesintisiz para transferi yapılmasına olanak sunmaktadır. BPN ile üst limitlerde ve hafta sonları, hangi saatte olursa olsun değişmeyen işlem ücretiyle sıra beklemeden ve banka hesabına ihtiyaç duymadan para transferi yapmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Bankalar aracılığı ile yapılan birçok para transferi yönteminde hafta içi mesai saatleri içerisinde yapılan para transferi dakikalar içerisinde karşı tarafa ulaşmakta iken hafta sonu ve mesai saatleri dışında yapılan para transferi bir sonraki iş günü mesai saati başlangıcında karşı tarafa ulaşmaktadır. BPN’nin sunduğu avantajlı hizmetler sayesinde ise hafta içi, hafta sonu ya da mesai saatleri fark etmeksizin yapılan tüm para transferi işlemleri dakikalar içerisinde alıcısı tarafından çekilebilir hale gelmektedir. Bu nedenle BPN ile yapılan para transferi işlemleri daha çekici hale gelmiştir.

İŞLEM YAP