BPN Yurtiçi Para Transferi
BPN Yurtiçi Para Transferi
Yurtiçi Para Transferi

BPN Para Transferi ile banka hesabına ihtiyaç duymadan, dakikalar içinde, hafta sonları ve resmi tatillerde dahi, mesai saatleri dışında bile; zahmetsiz ve güvenli bir şekilde Türkiye’nin dört bir yanına para transferi imkanı sağlar.

Bir resmi tatilde, açık bir BPN noktasından dakikalar içinde, Türkiye’nin başka bir ucundaki bir sevdiklerinize para yollayabilir, para gönderdiğiniz kişi parayı dakikalar içinde kendisine en yakın, açık BPN noktasından çekebilir, hem de ne sizin ne de para yolladığınız kişinin banka hesabı olmadan.

Klasik mesai saatleri dışında, özgürce para transferi gerçekleştirin. Banka ya da diğer isme para gönderme hizmetlerindeki gibi uzun kuyruklar beklemeyin. Şimdi size en yakın BPN noktasını ziyaret edin.

Üstelik evinizden çıkmadan para göndermek isterseniz BPN işlem merkezini arayarak da işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Telefonda para transferi hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için Telefonda Para Transferi sayfamızı ziyaret edin.


Yurtiçi Para Transferi Nasıl Yapılır?

BPN ile yurtiçi para transferlerinizi ister BPN noktalarından, ister işlem merkezimizi arayarak Telefonda Para Transferi hizmetimizle gerçekleştirebilirsiniz. Telefonda Para Transferi hizmeti sadece 2.000 TL altı işlemlerde geçerlidir.

1)BPN Noktalarından Para Transferi

5.000 TL VE ÜZERİ İŞLEMLERDE

5000 TL üzeri işlemlerinizi size en yakın BPN noktasına giderek gerçekleştirebilirsiniz.

Para Gönderme

 • Yurtiçi para transferinizi gerçekleştirmek için Temsilcilerimiz sayfasında size en yakın BPN hizmet noktasını bulun.
 • BPN noktasındaki görevliyle para gönderme işlemi gerçekleştirmek istediğiniz bilgisini paylaşın.
 • Para gönderme pusulasını yapacağınız işleme uygun olarak doldurun ve görevliye teslim edin.
 • Görevli sizinle para transfer ücretini paylaşacak. Görevliye toplam tutarı (göndermek istediğiniz tutar ve para transfer ücreti) ve geçerli kimliğinizi teslim edin.
 • Görevli sisteme gerekli bilgileri girecek ve sizinle yapmakta olduğunuz işleme dair dekont paylaşacak. Dekontu alın ve imzalayın. Bir nüshası sizde kalacak, diğerini görevliyle teslim edin.
 • İşleminiz tamamlanmış olacak. Para gönderdiğiniz kişiyle işleme dair bilgileri paylaşmayı unutmayın.

Para Alma

 • Yurtiçi para transferinizi gerçekleştirmek için Temsilcilerimiz sayfasında size en yakın BPN hizmet noktasını bulun.
 • BPN noktasındaki görevliyle para alma işlemi gerçekleştirmek istediğiniz bilgisini paylaşın.
 • Para alma pusulasını yapacağınız işleme uygun olarak doldurun ve para gönderen kişinin sizinle paylaşmış olduğu MTCN koduyla beraber görevliye teslim edin.
 • Görevli sisteme gerekli bilgileri girecek ve sizinle yapmakta olduğunuz işleme dair dekont paylaşacak. Dekontu alın ve imzalayın. Bir nüshası sizde kalacak, diğerini görevliyle teslim edin.
 • Görevli parayı teslim edecek ve işleminiz tamamlanmış olacak.

5.000 TL VE ALTI İŞLEMLERDE

5.000 TL ve altındaki işlemlerinizi size en yakın BPN noktasına giderek gerçekleştirebilirsiniz. BPN noktalarında gerçekleştireceğiniz 5.000 TL altı ve işlemlerde para göndermek için TCKN ve Cep numarası, para almak için ise TCKN, MTCN ve cep numaranızın olması gerekmektedir.

5.000 TL ve altı işlemlerde Yurtiçi Para Transferi şimdi çok daha hızlı!

Sadece TCKN ve Cep Numarası bilgileri ile size en yakın BPN noktasına giderek 5.000 TL ve altı para transferi işlemlerinizi gerçekleştirin.

Para Gönderme (5.000 TL ve Altı İşlemlerde Geçerli)

 • Yurtiçi para transferinizi gerçekleştirmek için Temsilcilerimiz sayfasında size en yakın BPN hizmet noktasını bulun.
 • BPN noktasındaki görevliyle para gönderme işlemi gerçekleştireceğinizi söyleyerek, göndermek istediğiniz tutar, TCKN, cep telefonu numaranız bilgileriyle, para göndermek istediğiniz kişinin TCKN ve cep telefonu bilgilerini paylaşın.
 • Görevli, cep telefonunuza işleme dair gönderilen para ve işlem ücreti bilgilerini de içeren bir SMS yönlendirecek.
 • SMS’teki bilgilerle işleminizin gerçekleşmesini onaylıyorsanız görevliyle doğrulama kodunu paylaşın ve ana para ile işlem ücretinin tamamı olan toplam tutarı teslim edin.
 • Görevli onayladığınız işlemi tamamlayacak ve dekontunuz SMS ile cep telefonunuza yönlendirecek.
 • Para gönderme işleminiz tamamlanmış olacak, alıcıya adına gönderdiğiniz paraya dair SMS gönderilecek.

Para Alma (5.000 TL ve Altı İşlemlerde)

 • Yurtiçi para transferinizi gerçekleştirmek için Temsilcilerimiz sayfasında size en yakın BPN hizmet noktasını bulun.
 • BPN noktasındaki görevliyle para alma işlemi gerçekleştirmek istediğinizi, adınıza gelen tutar, işleme ait MTCN, TCKN ve cep telefonu numaranızla beraber paylaşın.
 • Görevli, cep telefonunuza işleme dair bilgileri içeren SMS yönlendirecek.
 • SMS’teki bilgilerle işleminizin gerçekleşmesini onaylıyorsanız görevliyle doğrulama kodunu paylaşın.
 • Görevli onayladığınız işlemi tamamlayacak ve dekontunuz SMS ile cep telefonunuza yönlendirecek.
 • Adınıza gelen parayı teslim alarak işleminizi tamamlayın.

2)Telefonda Para Transferi

Telefonda Para Transferi yapabilmeniz için BPN noktalarında kaydınızın olması gerekir. Yalnızca bir kereye mahsus size en yakın BPN noktasına giderek kaydınızı hızlıca oluşturabilirsiniz.

Daha önce BPN’den para transferi yapan müşterilerimizin BPN noktalarında kayıt oluşturmasına gerek yoktur. Doğrudan işlem merkezimizi arayarak telefonda para transferi işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonda para transferi yalnızca para gönderme işlemlerinde kullanılabilmektedir, para alma işlemleriniz için en yakın BPN noktasını ziyaret edebilirsiniz.

Telefonda para transferi hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Telefonda Para Transferi sayfamızı ziyaret edin.

Telefonda para Transferi hizmeti sadede 2.000 TL altı işlemlerde geçerlidir. 2.000 TL ve üzeri işlemleriniz için size en yakın BPN noktasına gitmeniz gerekmektedir. Size en yakın BPN noktasını görüntülemek için tıklayın.

Para Gönderme

 • 0850 312 99 90 nolu telefondan işlem merkezimizi arayın ve telefonda para transferi işlemi gerçekleştirmek istediğinizi söyleyin.
 • İşlem merkezi sorumlumuz telefonda para transferi işleminiz kapsamında, müşteri bilgilerinizin, erişiminiz olan geçerli cep telefonu numaranızın ve erişiminiz olan geçerli e-mail adresininiz doğrulamasını gerçekleştirecek.
 • İşlem merkezi sorumlumuz yapmak istediğiniz işlemin bilgilerini (alıcı adı, tutar vb.) sizden öğrenecek. İşlem ile alakalı olarak sizi bilgilendirecek.
 • İşlem merkezi sorumlumuzla paylaştığınız işlem bilgilerinizi içeren (gönderici adı, alıcı adı, toplam tutar (gönderilen tutar ve para transfer ücreti) hüküm ve koşullarımız , ödemeyi gerçekleştirebileceğiniz BPN banka hesap bilgileri vb.) e-maili alacaksınız.
 • Doğrulanmış e-mail adresinize gönderilen işlemi onaylıyorsanız işlem merkezi sorumlumuza onayınızı belirtiniz.
 • E-mail ile belirtilen BPN banka hesaplarından birine toplam tutarı (gönderilen tutar ve para transfer ücretinin toplamı) kendi adınıza bir banka hesabından, işlem açıklamasında e-mail içeriğinde sizinle paylaşılan işlem numarasını belirterek gönderin.
 • Gerekli kontroller gerçekleştirilerek, işleminiz herhangi bir sorun yoksa başarıyla tamamlanacak ve e-mail adresinize işleminizin tamamlandığına dair bilgi e-maili ile dekontunuzu alacaksınız.
 • Para gönderdiğiniz kişiyle işlem bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Yurtiçi Para Transferini Ne Zaman Yapabilirim?

Hafta sonlarında, resmi tatillerde, klasik mesai saatlerinde, EFT saatlerinden önce ya da sonra… Sizin ihtiyacınız olduğu saatte ve günde size en yakın konumda, hizmet saatleri içerisinde yer alan BPN noktasına giderek sevdiklerinize para gönderebilir ya da sevdiklerinizin size gönderdiği parayı alabilirsiniz.

Telefonda para transferi işlemlerinizi ise işlem merkezimizin çalışma saatleri olan; hafta içi 08.00 – 21.00, hafta sonu 09.00 – 21.00 saatlerinde gerçekleştirebilirsiniz.


Yurtiçi Para Transferinde Limit Var Mı?

5.000 TL ve altı yurtiçi para transferi işlemlerinizi BPN noktalarından gerçekleştirebilirsiniz.

Yalnızca yabancı uyruklu müşterilerimize hizmet verebildiğimiz yurtiçi döviz transferlerinde ise, BPN noktalarından 2.500 Euro/USD’ye kadar olan yurtiçi döviz transferlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonda para transferi işlemlerini ise yurtiçi ve yurtdışı işlem limiti olan 1.999 TL’ye kadar olan tutarlarda gerçekleştirebilirsiniz.

5.000 TL ve altı tüm işlemlerde size en yakın BPN noktasına giderek para göndermek için TCKN ve Cep Numarası, para almak için ise MTCN , TCKN ve Cep numarası bilgileri ile hiçbir belge doldurmadan hızlıca işlem sağlayabilirsiniz.

Yurtiçi Para Transferi Yapabilmem İçin Neler Gerekli?

 • 18 yaşını doldurmuş olmalısınız.
 • Geçerli bir kimlik sunmalısınız.
 • Hizmet verdiğimiz para birimleri olan Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro’dan birinde işlem gerçekleştirmelisiniz.
  Amerikan Doları ve Euro yurtiçi para transferi hizmeti yalnızca yabancı uyruklu kişilerce yapılabilmektedir.
 • Para transferlerinde, alıcıysanız parayı alabilmeniz için MTCN olarak belirtilen, Para Transferi Kontrol Numaranızı bilmelisiniz.

Para Transferi Yapabilmek İçin Geçerli Kimlik Türleri Nedir?

Belgeler TC Vatandaşı Yabancılar
Pasaport Evet Evet
Nüfüs Cüzdanı Evet Hayır
Resimli Ehliyet (TC) Evet Hayır
Resimsiz Ehliyet Hayır Hayır
İkamet Tezkeresi (**) Hayır Evet
Diğer Hayır Hayır

 

**Yurtdışı işlemlerde 12000 TL’ye kadar geçerlidir.
* Ödemeler, temsilci hizmet noktası çalışma saatleri, ülkelerarası saat farklılıkları ve hizmet şartlarına göre değişir.

Yurtiçi Para Transferi Yapmak İstiyorum