BPN Kimdir
BPN

BPN ÖDEME & E-PARA HİZMETLERİ

BPN Danışmanlık A.Ş. olarak 2012 yılında kurulduk. 2014 yılında ödeme kuruluşu başvurumuzla birlikte unvanımız “BPN Ödeme Kurulu A.Ş.” olarak değişti. 8 Ağustos 2015 tarihinde ödeme kuruluşu faaliyet iznimiz BDDK tarafından onaylanarak, 12 Ağustos 2015 tarihinde resmi gazetede yayınlandı. 14 Mayıs 2019 tarihinde fatura ödeme lisansımızı aldık ve elektronik para hizmetleri başvurumuzla birlikte unvanımız, “BPN Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.” oldu. 22 Ocak 2021 tarihinde e-para lisansı ve lisans genişletme başvurumuz TCMB tarafından onaylanarak resmi gazetede yayınlandı.

Türkiye’deki sayılı ödeme kuruluşlarından biri ve Western Union ile Türkiye’de perakende sektöründe işbirliği içerisindeki ilk ve tek kuruluşuz.

Amacımız:
BPN olarak amacımız; Türkiye’nin her köşesinde yurtiçi para transferi ve yurtdışı para transferi hizmetini sağlayacak acente ağımızı genişletmek ve böylece banka hesabına ihtiyaç duymadan; resmi tatillerde, hafta sonlarında, mesai saatleri dışında dahi, dakikalar içinde milyonlarca insana zahmetsizce yurtiçi ve yurtdışı para transferi hizmeti vermek.

BPN

BPN - WESTERN UNION İŞBİRLİĞİ VE YURTDIŞI PARA TRANSFERİ

BPN, yurtdışı para transferi hizmetlerini Western Union işbirliğiyle gerçekleştirir.

Western Union ® para transfer hizmeti, kolaylığı nedeniyle benzersiz bir servistir. Para dakikalar içerisinde alıcıya ulaşır ve alıcı kolaylıkla, banka hesabına gerek duymaksızın parayı çekebilir. “Güvenlik, kolaylık ve hizmet hızı” özellikleriyle ön plana çıkmakta ve dünya çapındaki geniş dağıtım ağı, farklı dilleri, kültürleri ve insanları birbirine bağlamaktadır.

150 yıldan fazla bir süredir Western Union ® dünya çapında yaklaşık 520.000 noktadaki yaygın para transfer ağına sahiptir ve 200’den fazla ülkeye para transferine olanak sunmaktadır.

BPN 2012 yıllında Western Union Fransa ile uzun süreli bir anlaşma imzalamıştır. Bu anlaşmayla birlikte Western Union BPN işbirliğiyle, Western Union Türkiye’de perakende noktalarında da hizmet vermeye başlamıştır. Western Union’ın perakende noktalarında da hizmet vermesi; dünyanın dört bir yanına, banka hesabına ihtiyaç duymadan, dakikalar içinde, hafta sonları ve resmi tatillerde bile, mesai saatleri dışında dahi, dakikalar içinde zahmetsiz ve güvenli para transferi yapabilmek demektir.

BPN

BPN PARA TRANSFERİ VE YURTİÇİ PARA TRANSFERİ

BPN yurtiçi para transferi hizmetinde kendi markası olan “BPN Para Transferi”ni kullanır.

BPN Para Transferi; banka hesabına ihtiyaç duymadan, dakikalar içinde, hafta sonları ve resmi tatillerde dahi, mesai saatleri dışında, dakikalar içinde zahmetsiz ve güvenli para transferine imkan sağlar. Hafta sonu da, banka hesabınız olmadan, Erzurum’daki bir BPN acentesinden, akşam 8.00’de, Bursa’daki çocuğunuza para yollayabilmeniz ve çocuğunuzun banka hesabına ihtiyaç duymadan şehrindeki herhangi bir BPN acentesine giderek dakikalar içinde yolladığınız parayı alabilmesi demektir.

BPN Para Transferi her geçen gün genişleyen bir ağa sahiptir ve ağını daha da genişletmeyi hedeflemektedir. Güncel olarak; Türkiye’nin 7 bölgesinde, milyonlarca insanın şehrinde hizmet vermektedir.