BPN Para Transferi
Para Transferi

Para transferi ile ilgili geleneksel yöntemlerin zorluklarını geride bırakabilirsiniz. Dünyanın neresine olursa olsun ya da dünyanı neresinden gelirse gelsin para alma veya gönderme işlemleri dakikalar için yapılabilir. Hatta bu işlemler için banka hesabı olmadan, az masrafla, en hızlı şekilde para gönderip size gelen parayı çekebilirsiniz.


BPN olarak Western Union para transferi kolaylıklarını size sunuyoruz. Para alma veya gönderme işlemlerinizde hafta sonu, mesai saatleri gibi kısıtlamalara takılmadan istediğiniz zaman gerçekleştirmenizi sağlıyoruz. Ücret hesaplamasını önceden yapmanıza olanak tanıyan dijital çözümler sunuyoruz. Türkiye’nin her yerinde bulunan hizmet noktalarımızda transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik banka hesabı ya da başka şartlar olmadan. Güvenilir para alma veya gönderme işlemlerinizi dakikalar içinde gerçekleştirebileceğiniz koşulları sağlıyoruz.


Kolay ve Hızlı Para Transferi Nasıl Yapılır?

Dünyanın bir ucundan bir ucuna paranın transfer edilmesinin kolaylığı sağlayan Western Union hizmetlerinden en kolay şekilde yararlanmanızı sağlıyoruz. Bu işlem için Para Transfer Kontrol Numarası (MTCN) kullanılmaktadır. Transfer yapmak için kullanabileceğiniz bankasız işlem kolaylığından şu şekilde yararlanabilirsiniz;

 • BPN internet sitesinden size en yakın hizmet noktasını seçin,
 • Transferi miktarınızı belirleyin,
 • Parayı göndereceğiniz kişiye en yakın Western Union hizmet noktasını seçin,
 • Banka hesabı kullanmadan kimlikle işleminizi gerçekleştirin,
 • Bu işlem sırasında MTCN numaranızı kullanacağınızı unutmayın,
 • İşlem için size verilen formu eksiksiz doldurun,
 • Dakikalar içinde güvenilir para transferini gerçekleştirin,

Bu kadar kısa ve basit adımlar ile para işlemlerinizi sorunsuz ve güvenli şekilde halledebilirsiniz.


Para Transferinde Herhangi Bir Limit Var Mı?

Dünyanın her hangi bir yerine para gönderirken para gönderilen ülkenin yasal kurallarına uymak zorundayız.Para gönderme işlemlerinde ülkeye göre bir limit olabilir. Ancak bu her zaman çok da geçerli bir durum değildir.
Para çekerken ise böyle bir limit yoktur. Size nerden para gelirse gelsin paranızı istediğiniz miktarda çekebilirsiniz. Para gönderirken ya da çekerken Türk Lirası, Amerikan Doları ya da Euro para birimlerini kullanabilirsiniz.
BPN olarak para limiti konusunda size yardımcı oluyoruz. Para göndereceğiniz ülkenin herhangi bir limit kuralı varsa size bildiriyoruz. Para gönderme masraflarınızı en aza indirmenizi sağlıyoruz. Hizmet noktalarımızda en hızlı şekilde işlemlerinizi yapmanızı sağlıyoruz.

Para Transferi Yapmanın Başka Yolları Var Mı?

EFT ya da havale gibi yöntemler geleneksel yöntemler olarak pek kolaylık sağlayan yöntemler değildir. Bunun dışında Western Union ATM, İnternet bankacılığı, mobil gibi paranın transferinin gerçekleştirildiği seçenekleri de sunuyor.

Temsilci hizmet noktasına giderek bankasız işlem yapabilirsiniz. Ancak diğer yöntemler için aktif bir hesabınız olması gerekiyor. Mobil uygulamayı cep telefonunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca Western Union kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. Transfer ücretlerinde avantajlı kampanya seçenekleri de bulunuyor. BPN avantajı para transferi yapabileceğiniz hizmet rehberliğinizi yapıyor. Hizmet noktalarımızda bankasız para işlemleri kolaylığını yaşayabilirsiniz. Hizmet noktalarımız Türkiye’nin her yerine yayılmış olduğundan bulunduğunuz yere yakın bir hizmet noktası bulmanız kolay olacaktır.

Para İşlemleri İçin Western Union’ı Tercih Etmek Neden Daha Avantajlıdır?

Dünyanın en başarılı transfer ağı Western Union az masrafla en hızlı para işlemlerinin garantisini sunuyor. Güvenilir para transferi yaparken dünyanın her yerindeki hizmet noktalarından kolaylıkla para çekmek de mümkün oluyor. Banka kullanmak istemeyenler için ideal bir çözüm sunuluyor. Western Union ile para işlemleri yapmanın avantajları şöyle;

 • 4 dakikada para gönderebilir 3 dakikada size gelen parayı çekebilirsiniz.
 • Banka hesabına gerek kalmadan transferi yapabilirsiniz.
 • Para işlemleriniz koruma altında olur.
 • Kişisel bilgileriniz korunur.
 • Para alma veya gönderme işlemlerinizi hasta sonu ve mesai saatleri dışında da gerçekleştirebilirsiniz.
 • Transferi sürecinde hiçbir sorun yaşamazsınız.
 • Dünyanın her yerine para gönderebilir dünyanın her yerinden para alabilirsiniz.


BPN ile Yurtiçi ve Yurtdışı Para Transferi Hizmetlerinin Avantajları Neler?


 • Banka hesabına ihtiyaç duymadan yurtiçi para transferi ve yurtdışı para transferi yapabilirsiniz.
 • Hafta sonları, resmi tatiller gibi mesai saatleri, mesai günleri dışında da para transferi yapabilirsiniz.
 • Bankada sıra bekler gibi sıra numarası almanız, dakikalarca beklemeniz gerekmez, pratiktir.
 • Paranız dakikalar içinde ister dünyanın diğer köşesi, ister Türkiye’nin diğer ucu olsun; dilediğiniz yere transfer edilir, hızlıdır.
 • Para transferi işlemlerimizde; ister yurtiçi para transferi olsun, ister yurtdışı para transferi olsun, para gönderme işleminde ortalama işlem süresi 4 dakika; para alma işlemlerindeyse ortalama işlem süresi 3 dakikadır.
 • Bir sürü belge doldurmanız gerekmez, kimliğinizle para transferi yapabilirsiniz, kolaydır.
 • Yapılan işlemler, belirlenen özgün ‘para transfer kontrol numarası’ ile takip edilir ve bu yöntem paranızın istediğiniz kişiye gönderilmesinive hızlı şekilde ödenmesini sağlar. BPN Para Transferi’yle yurtiçi para transferi ve BPN - Western Union işbirliğiyle yurtdışı para transferigüvenlidir.

Para Transferi Yapabilmek İçin Geçerli Kimlik Türleri Nedir?

Belgeler TC Vatandaşı Yabancılar
Pasaport Evet Evet
Nüfüs Cüzdanı Evet Hayır
Resimli Ehliyet (TC) Evet Hayır
Resimsiz Ehliyet Hayır Hayır
İkamet Tezkeresi (**) Hayır Evet
Diğer Hayır Hayır

 

**Yurtdışı işlemlerde 12000 TL’ye kadar geçerlidir.
* Ödemeler, temsilci hizmet noktası çalışma saatleri, ülkelerarası saat farklılıkları ve hizmet şartlarına göre değişir.

Para Transferi Yapmak İstiyorum