Para Transferi

BPN ile Güvenilir Para Transferi

ellipse
Temsilcilerimiz SizeEn YakınTemsilcimiz

Para Transferi

Para transferi, bir kişiden veya kuruluştan başka bir kişiye veya kuruluşa para göndermek anlamına gelir. Bu işlem, bir banka hesabından veya diğer finansal araçlardan para çekilerek, alıcının banka hesabına yatırılması veya nakit olarak teslim edilmesi yoluyla gerçekleştirilebilir. Para transferi genellikle bankalar veya ödeme hizmeti sağlayıcıları aracılığıyla gerçekleştirilir ve çeşitli amaçlarla kullanılabilir.

BPN ile dünyanın pek çok ülkesine para gönderme ve para alma işlemlerinizi dakikalar içerisinde, banka hesabına ihtiyaç duymadan üstelik haftanın her günü, resmî tatillerde hatta geç saatlerde bile gerçekleştirebilirsiniz! 200'den fazla ülke ve bölgeye yapacağınız yurtdışı para transferi işlemlerinizi Western Union işbirliğiyle, BPN sayesinde dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

 

BPN; Türkiye’de bulunan 2.000'den fazla temsilci noktasında banka hesabı olmadan para transferi işlemi gerçekleştirmenize olanak sağlar.

Üstelik BPN, sürpriz gönderim masraflarıyla karşılaşmamanız için ücret hesaplama aracını sunarak bankasız para gönderme işlemi öncesinde bilgi almanızı sağlar. İstediğiniz ülkeye belirlenen para birimlerinde göndereceğiniz ilgili tutarın işlem ücretini hesaplamak için tıklayın.

BPN ile dakikalar içerisinde para transferleri gerçekleştirmek için size en yakın BPN temsilci noktasına giderek işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

 • Para transferi
 • Para transferi

Para tranferleri BPN tarafından gerçekleştirilmektedir. BPN, yurtdışı işlemleri için Western Union ile işbirliği içerisindedir.

Hafasonu para transferi ihtiyacınız doğduğunda ya da geç saatlerde bankalar arası para transferi yapamadığınız anlarda BPN temsilci noktalarına giderek güvenli para transferi işlemlerinizi gerçekleştirin.

 • Para Transferi
 • Kolay ve Hızlı Para Transferi
 • Kolay ve Hızlı Para Transferi
 • Kolay ve Hızlı Para Transferi
 • Kolay ve Hızlı Para Transferi

Kolay ve Hızlı Para Transferi

Para transfer işlemlerinizi Türkiye’de 2.000'den fazla lokasyonda bulunan BPN temsilci noktalarına giderek tamamlayabilirsiniz.

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan BPN temsilci noktaları, müşterilerine dakikalar içerisinde kolay para transferi yapabilmeleri için hizmet verir.

BPN; Türkiye’deki geniş temsilci ağıyla güvenilir ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz yurtiçi ve yurtdışı para transferi hizmetini müşterilerine sunmaktadır. BPN; yurtdışı para transferi işlemleri için Western Union ile işbirliği içerisindedir.

Dakikalar içerisinde, banka hesabına ihtiyacınız olmadan, dünyanın dört bir yanına güvenilir bir şekilde paranızı göndermek için BPN temsilci noktalarını görüntüleyin. Size en yakın BPN temsilci noktasına giderek kolay para transferi yapmanın farkını yaşayın.

 

Para Transferi Üst Limitleri

BPN hizmet noktalarından yurtdışına para gönderirken tutarı USD, EURO ya da TL olarak ödeyebilir ve karşı tarafın bulunduğu ülkedeki geçerli para birimlerinden hangisinde alınacağını seçebilirsiniz. Yurtdışı para gönderimlerinde en fazla 7.500 USD ya da karşılığı Euro ve TL’ye kadar işlem yapılabilirsiniz.

BPN Noktalarında banka hesabı olmadan para transferi işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Western Union hizmetiyle yurtdışından adınıza gönderilen parayı alırken herhangi bir limit söz konusu değildir. Yurtdışından adınıza gönderilen parayı, BPN hizmet noktalarından alırken, karşı tarafın seçmiş olduğu Türkiye’de geçerli para birimlerinden (TL, USD, EURO) birinde teslim alabilirsiniz.

BPN üzerinden gerçekleştireceğiniz yurtiçi para transferlerinde, isme para transferinde Türk Lirası gönderim üst sınırı 20.000 TL'dir. IBAN'a para transferinde ise 50.000 TL üst limit bulunmaktadır. Daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için işlem merkezi sorumlularımızla hemen iletişime geçebilirsiniz. 

 • Para Transferi Üst Limitleri
 • Para Transferi Üst Limitleri
 • Hızlı ve Güvenilir Para Transferi
 • Hızlı ve Güvenilir Para Transferi
 • Hızlı ve Güvenilir Para Transferi

Hızlı ve Güvenilir Para Transferi

BPN’nin sunduğu para transferi hizmetlerini kullanarak sadece birkaç dakika içerisinde güvenli para transferi işlemlerinizi BPN temsilci noktalarından size en yakın olanını ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtiçi Para Transferi

BPN ile yurtiçi para transferi hizmetini kullanarak banka hesabına ihtiyaç duymadan güvenilir bir şekilde Türkiye’nin dört bir yanına para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Bankalar arası para transferi yapamadığınız geç saatlerde, hatta herhangi hatta hafta sonu para transferi işlemlerinizi BPN temsilci noktalarında tamamlayabilirsiniz.

Yurtiçi Para Transferi İçin Şartlar

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Geçerli bir kimlik belgesi ibraz etmek,
 • Geçerli para birimlerinde transfer yapmak.

Detaylı Bilgi

 • Yurtiçi Para Transferi
 • Yurtiçi Para Transferi
 • Yurtdışı Para Transferi
 • Yurtdışı Para Transferi

Yurtdışı Para Transferi

BPN, uluslararası para transferi hizmetlerini Western Union işbirliğiyle gerçekleştirir. Kolaylığı ve güvenilirliği sayesinde dünyanın bir numaralı para transferi yöntemi olan Western Union, herhangi bir banka hesabı olmaksızın para gönderilmesini ve alınmasını sağlar.

Yurtdışı Para Transferi İçin Şartlar

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Geçerli bir kimlik belgesi ibraz etmek,
 • Geçerli para birimlerinde transfer yapmak.

Detaylı Bilgi

IBAN'a Para Transferi

IBAN'a para transferi, bankalar arası ulusal ve uluslararası ödemelerde kullanılan güvenli bir yöntemdir. "International Bank Account Number"ın kısaltması olup, her banka hesabına özgü benzersiz bir kod sağlar. IBAN kullanarak yapılan transferler, finansal işlemlerinizi daha verimli ve güven içinde yönetmenize olanak tanır.

BPN ile banka hesabına ihtiyaç duymadan hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde IBAN'a para transferi yapabilirsiniz.

IBAN’a para göndermek için para göndermek istediğiniz kişinin ad-soyad bilgisini ve banka hesabına ait IBAN bilgisini iletmeniz yeterlidir. Yurtiçi para transferi yaparken tüm BPN noktalarından yararlanabileceğiniz bu özel hizmet sayesinde, EFT saatlerinde kolayca IBAN’a para gönderimi yapabilirsiniz.

BPN'nin sunduğu IBAN'a para transferi hizmeti ile yurtiçi para transferi işlemlerinizi güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Tüm BPN noktalarından yararlanabileceğiniz bu özel hizmet sayesinde, 50.000 TL limiti ile iş günlerinde 08:30-17:00 saatleri arasında kolayca IBAN’a para gönderimi yapabilirsiniz.

BPN, finansal işlemlerinizi daha erişilebilir ve kullanışlı hale getirmek için çalışmaktadır. IBAN numarası ile EFT, finansal gereksinimleriniz için pratik ve etkili bir çözüm sunar.

İhtiyaç duyduğunuzda güvenle para transferi yapabilmeniz için BPN her zaman yanınızda. Size en yakın temsilcimizi görebilmek için buraya tıklayınız.

 • IBAN'a Para Transferi
 • IBAN'a Para Transferi
 • BPN ile Yurtiçi ve Yurtdışına Para Transferinin Avantajları
 • BPN ile Yurtiçi ve Yurtdışına Para Transferinin Avantajları

BPN ile Yurtiçi ve Yurtdışına Para Transferinin Avantajları

 • Banka hesabına ihtiyaç duymadan yurtiçi ve yurtdışı para transferi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Haftanın her günü, geç saatlerde bile kolay para transferi işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Para transferi gerçekleştirmek için uzun sıralara girmek ve beklemek zorunda kalmazsınız.
 • Yurtdışı para transferiniz dünya genelinde 200’den fazla ülke ve bölgeye gerçekleştirilirken; yurtiçi para transferleriniz Türkiye’nin dört bir yanına birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilir. Ortalama işlem süresi, gönderilen para transferleri için 4 dakika, alınan transferler için ise yalnızca 3 dakikadır.
 • Para göndermek ya da adınıza gelen parayı almak için birçok belge doldurmanız ve ibraz etmeniz gerekmez. Geçerli kimliğinizi yanınızda bulundurmanız ve adınıza gönderilen parayı alabilmek için Para Transferi Kontrol Numarası’nı (MTCN) bilmeniz yeterlidir.

BPN ile Para Transferi Yapabilmek için Geçerli Kimlik Türleri

Tablonun devamını görebilmek için sağa kaydırınız.

Belgeler

Pasaport

Nüfus Cüzdanı

Resimli Ehliyet (TC)

İkamet Tezkeresi

Geçici Koruma Kimlik Belgesi

AB Üyesi Ülkelerin Yerel Kimlikleri

Gümrük Giriş Belgesi

T.C. Vatandaşları

Diğer Ülke Vatandaşları

check
check
check
check
check
check
check
check

YURTİÇİ PARA TRANSFERİ

Yalnızca bilgi amaçlıdır, gerçek ücretler farklılık gösterebilir.

YURTDIŞI PARA TRANSFERİ

Yalnızca bilgi amaçlıdır, gerçek ücretler farklılık gösterebilir.

EN YAKIN TEMSİLCİMİZ

EN YAKIN BPN NOKTASI

Sıkça Sorulan Sorular

Para transferi işlemlerini kısaca paranın bir hesaptan ya da kişiden diğer hesaba ya da kişiye aktarılma işlemi olarak tanımlayabiliriz. Ailemize, arkadaşlarımıza veya tanıdıklarımıza çeşitli yöntemlerle para göndererek para transferi yapmış oluruz.

BPN ile dünyanın pek çok ülkesine para transferi işleminizi banka hesabına ihtiyaç duymadan, haftanın her günü hatta geç saatlerde bile gerçekleştirebilirsiniz. 200'den fazla ülke ve bölgeye gerçekleştireceğiniz yurtdışı para transferi işlemlerinizi Western Union işbirliğiyle BPN noktalarında tamamlayabilirsiniz.

BPN yurtdışı para transferi işlemlerinde Western Union ile işbirliği içerisindedir.

Yurtiçi para transferinde; isme para transferi ve IBAN'a para transferi işlemlerinizi size en yakın BPN noktasına giderek sıra beklemeden ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

BPN temsilci noktalarında gerçekleştireceğiniz para transferi işlemlerinizde para göndermek için TCKN ve cep numaranızın olması, para almak için ise TCKN, MTCN ve cep numaranızın olması gerekmektedir.

BPN temsilci noktalarında Western Union işbirliğiyle banka hesabına ihtiyaç duymadan, dakikalar içerisinde para gönderebilir veya adınıza gönderilen parayı alabilirsiniz.

BPN temsilci noktalarında birkaç dakika içerisinde haftanın her günü yurtdışı para transferi yapabilmeniz için tek ihtiyacınız olan, geçerli kimlik belgenizi yanınızda bulundurmanız ve eğer alıcı iseniz MTCN kodunu bilmenizdir. Size en yakın BPN temsilci noktasına giderek işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Dünyanın en güvenilir finans kuruluşları arasında yer alan Western Union ile işbirliği gerçekleştiren BPN’yi tercih ederek dünyanın dört bir yanına para gönderebilir ve adınıza gelen parayı alabilirsiniz.

Finans kuruluşları ve ödeme sistemleri, faaliyet gösterdikleri ülkelerin kural ve düzenlemelerine uygun olarak işlem limitlerini düzenlerler.

Western Union gelişmiş bir teknolojik altyapısı ve dünyada 200’den fazla ülke ve bölgesine yayılan hizmet noktaları sayesinde limitler içerisindeki yüksek miktarlı para transferlerini dahi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Western Union’un Türkiye’de perakende sektöründeki tek işbirliği içinde olduğu kurum olan BPN ile gerçekleştireceğiniz işlemlerde transfer gerçekleştireceğiniz ülkenin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuralları ve düzenlemelerine göre belirlenen limitler uygulanır. BPN ve Western Union işbirliğiyle para gönderimlerinde, herhangi bir alt sınır uygulanmaz. Eğer isterseniz, BPN aracılığıyla yabancı ülkelerdeki hesaplara 1 kuruşluk transferler dahi gerçekleştirebilirsiniz.

Western Union işbirliğiyle 200'den fazla ülke ve bölgeye para transferi hizmeti sunan BPN temsilci noktalarında para transferi işlemlerinizi; banka hesabına duymadan ve sıra beklemeden gerçekleştirebilirsiniz.

BPN temsilci noktalarında yurtdışı para transferi işlemleri sadece birkaç dakika sürmektedir. Tek ihtiyacınız olan, geçerli kimlik belgenizi yanınızda bulundurmanız ve eğer alıcı iseniz MTCN kodunu bilmenizdir. Geçerli kimlik belgeniz ve MTCN kodunuz ise size en yakın BPN temsilci noktasına giderek adınıza gönderilen parayı hızlıca alın.

BPN temsilci noktalarında Western Union işbirliğiyle banka hesabına gerek olmadan dakikalar içerisinde para göndermek için aşağıdaki şartları sağlamanız gerekmektedir:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Geçerli bir kimlik belgesi bulundurmak
 • TL, USD veya Euro cinsinden işlem yapmak

Tüm şartları sağlıyorsanız size en yakın BPN temsilci noktasına giderek yurtdışı para transferi işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye'de bulunan 2.000'den fazla BPN temsilci noktasında para transferi işlemlerinizi banka hesabına gerek olmadan hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Haftanın her günü geç saatlere kadar açık olan BPN temsilci noktalarından para gönderme kolaylığını deneyimleyin. BPN temsilci noktalarından gönderilen para karşı tarafa dakikalar içinde ulaşır. Alıcı, yaptığınız para transferi işlemin bilgileriyle beraber en yakın hizmet noktasından kendisine gönderilmiş parayı alabilmektedir.

BPN temsilci noktalarında gerçekleştirilen para gönderme işlemleri sıra beklemeden dakikalar içerisinde gerçekleşir. Para gönderme işlemlerinizi iptal etmek istediğiniz takdirde ise belirli süreçler bulunmaktadır.

BPN temsilci noktalarında gerçekleştirdiğiniz para transferi işlemlerinizde ana paranın tamamını iade alabilirsiniz. Fakat ödediğiniz para transferi ücreti maalesef iade edilememektedir. Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

Western Union işbirliğiyle para yolladığınız ülkedeki Western Union hizmet noktalarına, dünya üzerindeki 200’den fazla ülke ve bölgede bulunan 500.000’den fazla Western Union hizmet noktasının tamamına https://location.westernunion.com/ adresine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BPN temsilci noktalarını ziyaret ederek banka hesabına ihtiyaç duymadan, hızlı ve güvenilir bir şekilde para transferi gerçekleştirebilirsiniz. BPN, yurtdışı para transferi işlemlerinde Western Union ile işbirliği içerisindedir.

Para transferi işlemlerinizi Türkiye'de 2.000'den fazla lokasyonda bulunan BPN temsilci noktalarından sıra beklemeden ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. BPN temsilci noktaları haftanın her günü, resmi tatiller hatta geç saatlerde bile hizmet vermektedir.

Size en yakın BPN temsilci noktasına giderek para transferi işlemlerinizi hızlıca tamamlayın. BPN temsilci noktalarını görüntülemek için tıklayın.

BPN temsilci noktaları; resmi tatillerde, haftanın her günü hatta geç saatlerde bile para transferi hizmeti vermektedir. Acil para transferi ihtiyaçlarınızı karşılamak, sıra beklemeden güvenilir bir şekilde hızlıca para gönderimi sağlamak için size en yakın BPN temsilci noktasını ziyaret edin. Hafta sonu gerçekleştirilen işlemler tıpkı hafta içi gerçekleştirilen işlemler gibi dakikalar içerisinde tamamlanmaktadır.

Eğer banka hesabınız yoksa ve para gönderme ya da para alma işlemi yapmak istiyorsanız size en yakın BPN noktasına giderek güvenilir bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. BPN; Türkiye’de bulunan 2.000'den temsilci noktasında müşterilerine banka hesabı olmadan para gönderme ve para alma hizmeti sunar.

BPN; yurtdışı para transferi işlemlerinde Western Union ile işbirliği içerisindedir.

Günümüzde para transferi işlemleri bankalardan; ATM’lerden, ödeme noktalarından ve online olarak gerçekleştirilebilmektedir. BPN; haftanın her günü, resmi tatillerde hatta geç saatlerde bile siz değerli müşterilerine hizmet vererek ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

Bankalar kapalıyken para transferi işlemlerinizi BPN temsilci noktalarından gerçekleştirebilirsiniz.

Para transferi işlemlerinizi Türkiye'de bulunan 2.000'den BPN temsilci noktasında sıra beklemeden ve hızlıca gerçekleştirmek için size en yakın BPN noktasını ziyaret edin.

IBAN'a para transferi, bankalar arası ulusal ve uluslararası ödemelerde kullanılan güvenli bir yöntemdir. "International Bank Account Number"ın kısaltması olup, her banka hesabına özgü benzersiz bir kod sağlar. Bu kod, para transferlerinin hızlı ve hatasız bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

İŞLEM YAP