Sıkça Sorulan Sorular

Detaylı Bilgi Alın

ellipse
Temsilcilerimiz SizeEn YakınTemsilcimiz

Sıkça Sorulan Sorular

2012 yılında kurulan BPN Danışmanlık A.Ş., 2014 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) yapılan ödeme kuruluşu başvurusu, 8 Ağustos 2015’te faaliyet izni onayıyla sonuçlanmış, yeni ünvanımız BPN Ödeme Kuruluşu A.Ş olarak 12 Ağustos 2015’te ise Resmî Gazete’de yayınlanmıştır. Şirket, 14 Mayıs 2019’ta aldığı fatura ödemeleri aracılığı lisansı ve elektronik para hizmetleri başvurusuyla BPN Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş’ye dönüşerek gelişimini sürdürmüştür. E-para lisansı başvurusu, 22 Ocak 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından onaylanarak BPN Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş’nin faaliyet izni kapsamının genişletilmesine ilişkin karar Resmî Gazete’ de yayınlanmıştır.

BPN, Türkiye’de sayısı 2.000'den fazla olan güçlü temsilci ağıyla dakikalar içerisinde yurtiçi ve yurtdışına para transferlerinizi ve fatura ödemelerinizi gerçekleştirmenizi sağlar.

Yaygın hizmet ağıyla, hafta sonları, klasik mesai saatleri dışında, resmi tatillerde bile yurtiçi ve Western Union işbirliğiyle yurtdışı para transferleri başta olmak üzere ödeme hizmetlerine kolay ve güvenilir, kullanıcı odaklı erişim olanağı sağlamaktır.

BPN, her geçen gün genişleyen bir ağa sahiptir ve ağını daha da genişletmeyi hedeflemektedir. Güncel olarak; Türkiye’nin dört bir yanında bulunan 2.000'den fazla temsilci noktasında hizmet vermektedir.

Türkiye genelinde bulunan 2.000'den fazla temsilci noktalarımız arasından size en yakın olanı tercih ederek banka hesabına ihtiyaç duymadan, dakikalar içerisinde, güvenilir ve kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Western Union işbirliğiyle, dünyada 200’den fazla ülke ve bölgeye dakikalar içinde para gönderebilir ya da adınıza gelen parayı alabilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı para transferleri işlemlerinizi BPN temsilci noktalarında banka hesabına ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilirsiniz.

Üstelik tüm bu avantajlara, haftanın her günü, BPN noktalarının esnek çalışma saatleriyle; hafta sonu, resmi tatil ve geç saatlerde bile ulaşabilirsiniz.

BPN Ödeme & E-Para Hizmetleri, lisanslı bir ödeme ve elektronik para kuruluşudur ve faaliyetlerini T.C. Merkez Bankası denetiminde yürütmektedir. 

Türkiye’de bulunan 2.000'den fazla BPN temsilci noktasında; yurtiçi para transferi, fatura ödeme ve Western Union işbirliğiyle yurtdışı para transferi işlemlerinizi sıra beklemeden, birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye genelinde 2.000'den fazla BPN temsilci noktası bulunmakta ve her geçen gün sayısı artmaktadır. Güncel verilere temsilcilerimiz sayfasından ulaşabilirsiniz.

WU SSS
İŞLEM YAP