BPN ile Telefondan Para Transferi Nasıl Yapılır?

BPN ile Telefondan Para Transferi Nasıl Yapılır?

BPN ile Telefondan Para Transferi Nasıl Yapılır?

1806
Kategori: Para Transferi

BPN ile Telefondan Para Transferi Nasıl Yapılır?

BPN, yurtiçi ve yurtdışı para transfer hizmetlerini kolay ve hızlı gerçekleştirmenize yönelik optimum çözümler üretir. Tüm işlemleriniz hızlı ve zahmetsiz şekilde gerçekleştirilir. BPN’ nin sizlere sunduğu transfer hizmetleri arasında telefondan para gönderimi bulunur. Bu sayede evinizden çıkmadan ya da bulunduğunuz yerden dünyada 200’den fazla ülke ve bölgeye para transferi  sağlayabilirsiniz.

BPN Telefondan Para Transferi Onay İşlemleri

BPN telefondan para transferi hizmeti güvenliğinizi sağlamak, hızlı işlemlerden yararlanmanıza yardımcı olmak için çalışır. Sürecin başlaması için sadece bir kereye mahsus BPN hizmet noktalarından size en yakın olana gelerek kayıt oluşturmanız yeterli olur. İhtiyaç duyduğunuzda BPN işlem merkezini arayarak para transfer işlemlerinizi telefon aracılığıyla bulunduğunuz yerden gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda transfer işlemlerinin başlaması için gerekli olan tüm bilgileri bulabilirsiniz.

 • Transferin tamamlanması için telefon numaranız olması gerekir. İşlem sırasında sorunsuz transfer ve güvenliğiniz için telefon numaranıza doğrulama kodu SMS olarak gönderilir. İşlemleriniz bu kod ile güvence altına alınır.
 • Cep telefonunuzla birlikte bir e-mail hesabını da BPN işlem merkezine bildirmeniz önemlidir. Güvenli transfer işleminin tüm aşamalarında e-mail yoluyla bilgi almanız sağlanır. Bu sebeple para gönderimi işlemlerinden önce e-mail hesabınızın güncel olduğundan emin olmalısınız.
 • Telefondan para transferi yapmak için BPN hesaplarına ana para tutarını ve işlem ücretini göndermeniz gerekir. Bu sebeple bir banka hesabınızın olması önemlidir. Güvenliğiniz için gönderim yapacağınız banka hesabı, sizin adınıza olmalıdır.

Eğer BPN noktalarında bir kereye mahsus işlem yaptıysanız BPN işlem merkezini aradığınızda yetkili kişilerle kişisel bilgilerinizi paylaşırsınız. Kayıt sırasında belirttiğiniz cep telefonu numarasına doğrulama kodu gönderilir. Bu kodu, telefonla görüştüğünüz BPN işlem merkezi ile paylaşmanız gerekir. Ardından e-mail hesabınıza gönderilen kod ile doğrulama sağlanır.

Onay İşlemlerinin Ardından Telefondan Para Gönderimi Süreci

Onay işlemlerinin ardından BPN işlem merkezi , güvenliğiniz için kişisel bilgilerinizi teyit eder. Teyit aşamasında adınız soyadınız, doğum yeri ve doğum tarihiniz, adres ve meslek bilgileriniz sizlerden istenir. Ardından aşağıdaki adımlarla işlemleriniz tamamlanır.

 • Telefondan para gönderimi yapmak istediğiniz kişinin bilgileri ve para tutarı ve paranın hangi birimde alıcıya ulaşmasını istediğiniz öğrenilir.
 • BPN’nin hesaplarına göndermeniz gereken toplam para tutarı ile ilgili sizlere bilgiler verilir.
 • Toplam tutarı hangi hesap numaralarına göndermeniz gerektiği sizinle paylaşılır.
 • Bu noktada aklınıza takılan tüm sorular işlem merkezi sorumlusu tarafından cevaplanır.
 • Ardından tüm detaylar önce SMS, sonra da e-mail yoluyla size iletilir.

Size gelen maili onayladığınız an, transfer süreciniz başlamış olur. Size söylenen toplam tutarı, BPN’nin banka hesaplarına 24 saat içerisinde havale etmeniz gerekir. Havale işlemi yaparken, TC kimlik numaranızı ya da mailde yer alan işlem numaranızı açıklama kısmında belirtmeniz önemlidir. BPN işlem merkezi tarafından gerekli kontroller gerçekleştirildikten sonra işleminiz tamamlanır. İşleminiz tamamlandıktan sonra mail yoluyla tüm bilgiler size iletilir ve transfer işlemi sonlanır. Alıcı taraf, gönderilen tutarı hizmet noktalarından istediği an alabilir.

BPN telefondan para transferi hizmetinde en fazla 1.999 TL gönderim sağlayabilirsiniz. 1.999 TL tutar, aylık gönderim limitinizdir. Ay içerisinde yaptığınız tüm işlem tutarları hesaplanır ve tutarı aşan işlemler, ülkenin kuralları ve düzenlemelerine göre kabul edilemez. Ayrıca, para transferinde istenen işlem ücretini BPN işlem merkezi tarafından çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Telefondan Para Transferinin Avantajları

BPN telefondan para transferi hizmetinin en büyük avantajı, evinizden çıkmaya gerek kalmadan bulunduğunuz noktadan para transferi gönderim işlemini gerçekleştirebilmenizdir. Bunun yanı sıra, bu hizmet aşağıdaki avantajları da beraberinde getirir.

 • Standart transfer yöntemi işlemleri fazla zamanınızı alabilir. BPN ile yukarıda sayılan adımları tamamlamanızın ardından işleminiz gerçekleştirilir.
 • BPN sadece mesai saatleri içerisinde değil, resmi tatillerde dahil olmak üzere haftanın her günü geç saatlere kadar sizlere hizmet sunar.
 • Kredi veya banka kartı kullanmanıza gerek kalmaz. BPN işlem merkezi, tüm işlemleri sizin için tamamlar.
 • BPN ile çalışırken, evrak işlerine ihtiyaç duymazsınız. Tüm işlemler elektronik alt yapıyla güvenli şekilde kayıt altında tutulur.

Siz de BPN’nin sunduğu telefonda para transferi hizmetinin avantajlarından faydalanmak için BPN işlem merkezini arayın.