BPN Yurtdışı Para Transferi - Uluslararası Para Transferi
BPN Yurtdışı Para Transferi - Uluslararası Para Transferi
Yurtdışı Para Transferi

Yurtdışı para transferi işlemlerinizi tüm dünyada en geniş ağa sahip olan Western Union ile gerçekleştirebilirsiniz. BPN olarak Western Union hizmetlerinin temsilciğini yapıyoruz. İstediğiniz temsil noktasından dünyanın herhangi bir yerine para gönderebilir ya da size gelen parayı alabilirsiniz. Dünya çapında para transferi hizmetlerinin yıldızı olarak görülen Western Union yurtdışı para transferleri işlemlerinde birçok avantaj sağlıyor. İşte bu avantajlarından bazıları şu şekilde sıralanabilir;

 • Yurtdışına 4 dakikada para yollayabilirsiniz,
 • Yurtdışından 3 dakika para transferi alabilirsiniz,
 • Banka hesabına ihtiyaç duymadan işlemlerinizi yapabilirsiniz,
 • Dünyanın her yerine para transferi yapma şansınız var,
 • Yasal güvenceyle korunarak para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz,
 • Western Union özel kampanyalarından yararlanabilirsiniz,
 • Daha az masraf ücreti ödeyerek daha hızlı para transferi yapabilirsiniz.

Yurtdışı Para Transferi Nasıl Yapılır?

Hizmet noktalarımızda bankasız işlem kolaylığıyla para gönderebilir veya para çekebilirsiniz. Yurtdışı para transferi için öncelikle bulunduğunuz noktaya en yakın temsilciliğimizi bulmalısınız. Ardından bu hizmet noktasına giderek yurtdışından para transferi hizmetini alabilirsiniz.

Hizmet noktasında işleminiz sadece birkaç dakika sürer. Para gönderme işlemi için para gönderme pusulasını para çekme işlemi para çekme pusulasını doldurmanız yeterlidir. Geçerli bir kimlikle MTCN numaranız ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yurtdışına para gönderirken banka hesabına ihtiyacınız yok. Para çekerken de öyle. Karşı tarafın da banka hesabı olması gerekmiyor. İşlemlerinizi çok hızlı şekilde yapmak için BPN olanaklarını keşfedin.

Yurtdışı para işlemleriniz için bazı koşullar gerekir. En önemlisi geçerli bir kimlik olması zorunluluğudur. Para transferi kimlik detaylarını temsilcilik noktalarımızdan veya sayfamızdan öğrenebilirsiniz.


Yurtdışı Para Transferinde Limit Var Mıdır?

Yurtdışı para transferi işlemlerinde limit olup olmaması ilgili ülkenin yasal düzenlemelerine bağlıdır. Birçok ülkede limit yokken bazı ülkeler para transferi için belli bir limit belirlemiştir. BPN yurtdışı parasal işlemlerinizde ilgili ülkenin kurallarına göre para göndermenizi sağlar.

Yurtdışından size para geldiğinde ise herhangi bir limit söz konusu değildir. Yurtdışı para transferi yaparken limit konusunda sizi bilgilendiriyoruz. Genellikle herhangi bir limit sorunu yaşanmıyor. Yurtdışı para işlemlerinizde her detayı en kolay şekilde halletmenizi sağlıyoruz.
Hizmet noktalarımızda her türlü konuda size yardımcı olacak görevlilerle konuşabilirsiniz. Ya da müşteri destek hattımızı arayarak yardım alabilirsiniz.


Yurtdışı Para Transferleri Hangi Para Biriminde Yapılıyor?

Yurtdışı transferlerini BPN hizmet noktalarından TL, Euro ve Amerikan doları seçeneklerinden biriyle yapmanız mümkün. Western Union para transferlerinde birçok para birimi seçeneği sunuyor.

Kolay şekilde istediğiniz para biriminde transfer işlemlerini yapma olanağınız var. Dünyanın neresine olursa olsun bu para birimlerinde transfer yapabilirsiniz. En düşük işlem ücretlerinden yararlanarak hızlı, güvenilir ve az maliyetli transfer yapma şansınız var.

BPN hizmet noktalarına girmeden önce hangi para biriminde, ne kadar para yollayacağınızı belirleyebilirsiniz. Size verilen formda tüm transfer detayları yer alıyor. Para çekerken de MTCN numaranızı kullanacağınızı unutmayın. Para birimi, limit gibi konularda başka sorularınız olursa da hizmet noktalarında sorularınıza yanıt alabilirsiniz.


Yurtdışı Para Transferi Yapmanın Başka Yolları Var Mı?

Yurtdışı para transferi işlemleriniz için, hizmet noktasına giderek işlem yapmayı tercih etmezseniz Western Union transfer seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Western Union ATM’den transfer, İnternet bankacılığı ile transfer, mobil uygulama ile transfer gibi seçenekler sunuyor.

Bu seçenekleri kullanabilmek için aktif bir hesaba ihtiyacınız var. Mobil uygulamayı cep telefonunuza indirebilirsiniz. İstediğiniz her an internet üzerinden de bu işlemlere ulaşabilirsiniz. Ancak herhangi bir hesap üzerinden işlem yapmak istemiyorsanız en iyi yol hizmet noktalarımızda işlem yapmak olacaktır

Bankasız en hızlı şekilde para transferini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bankasız para transferlerinde iki tarafın da banka hesabına ihtiyacı yoktur. Bu nedenle de bu hizmet dünyanın her yerinde oldukça popülerdir.


Yurtdışına Para Gönderebilmem İçin Neler Gerekli?

 • 18 yaşını doldurmuş olmalısınız.
 • Geçerli bir kimlik sunmalısınız.
 • Hizmet verdiğimiz para birimleri olan Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro’dan birinde işlem gerçekleştirmelisiniz.
 • Yurtdışı para transferlerinde; bazı ülkelere yapılan gönderimlerde alıcının parayı alabilmesi için MTCN’yi yani Para Transferi Kontrol Numarasını bildirmesi gerekir. Para alabilmek için MTCN’nin bildirilmesinin zorunlu olduğu ülkelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • Güney Kıbrıs’a para gönderim işlemi gerçekleştiriyorsanız, Hazine Bakanlığı’ndan izin belgeniz olmalı.

Para Transferi Yapabilmek İçin Geçerli Kimlik Türleri Nedir?

Belgeler TC Vatandaşı Yabancılar
Pasaport Evet Evet
Nüfüs Cüzdanı Evet Hayır
Resimli Ehliyet (TC) Evet Hayır
Resimsiz Ehliyet Hayır Hayır
İkamet Tezkeresi (**) Hayır Evet
Diğer Hayır Hayır

 

**Yurtdışı işlemlerde 12000 TL’ye kadar geçerlidir.
* Ödemeler, temsilci hizmet noktası çalışma saatleri, ülkelerarası saat farklılıkları ve hizmet şartlarına göre değişir.

Yurtdışı Para Transferi Yapmak İstiyorum