BPN ile Uluslararası Para Transferi Nasıl Yapılır?

BPN ile Uluslararası Para Transferi Nasıl Yapılır?

1615
Kategori: Para Transferi

BPN ile Uluslararası Para Transferi Nasıl Yapılır?

Uluslararası para transferi, yurtdışındaki yakınlarına ya da ilgili kişilere para göndermek isteyen herkesin öğrenmesi gereken konular arasında yer alıyor. BPN Ödeme & E-Para Hizmetleri Türkiye’de perakende sektöründe Western Union ile işbirliği yaparak sizlere uluslararası para transferi fırsatları sunmaktadır.

BPN ile kolayca para transferi yapabilir, işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bankasız transfer avantajı sayesinde yurt dışı para gönderme işlemlerinizi düşük işlem ücretleriyle rahatça gerçekleştirebilirsiniz. BPN Ödeme & E-Para Hizmetlerini tercih ederek paranızı hem yüz yüze işlemlerle hem de telefonla gönderebilirsiniz. Eğer siz de BPN ile uluslararası para transferi nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyorsanız, aşağıdaki bilgilere hemen göz atabilirsiniz.

BPN ile Para Gönderimi Yöntemleri

Eğer siz de BPN aracılığıyla yurt dışına para göndermek istiyorsanız, yüz yüze ya da telefonla transfer yöntemleri sizi bekliyor. Yüz yüze transfer işlemleri için size en yakın BPN temsilci noktasını ziyaret etmeniz ve yapılacak işlemleri yüz yüze gerçekleştirmeniz gerekiyor. Telefonla transfer seçeneğinde ise BPN işlem merkezini arayarak  dilediğiniz yurtdışı alıcısına para yönlendirmesi talimatı vermeniz yeterli oluyor.

Yüz yüze işlemler için çalışma saatleri dahilinde BPN temsilci noktasına gitmeniz, kimliğinizi vermeniz ve size verilecek olan yurt dışı para transferi formunu doldurmanız isteniyor. Formla birlikte yurt dışındaki alıcıya aktarılacak olan parayı da temsilciye sunmanızla birlikte, işlemleriniz onay alıyor ve gönderdiğiniz para, Western Union sistemi aracılığıyla karşı hesaba en kısa sürede geçiyor.

Yurtdışına para transferlerinizi telefonla gerçekleştirmeniz için ise yalnızca bir kere BPN temsilci noktalarını ziyaret etmeniz ve müşteri kaydınızı yüz yüze işlem oluşturmanız gerekiyor. Müşteri hesabınızı yüz yüze oluşturmanız, sizi ve paranızı pek çok sahtecilik yöntemine karşı korur. Bunun için size en yakın BPN temsilci noktasını ziyaret ederek kayıtlı müşteri olmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Kayıt esnasında kimliğinizi, aktif olarak kullandığınız cep telefonunuzun numarasını ve e-posta adresinizi vererek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

BPN ile Para Transferi Koşulları

BPN Ödeme & E-Para Hizmetlerinin size sunduğu imkânlardan yararlanarak paranızı Western Union kalitesiyle transfer edebilir,  yüksek hız avantajıyla etkileyici bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Western Union işbirliği ile yurtdışına para transfer ederken alınan işlem ücretleri de parayı göndereceğiniz ülkeye ve transfer edilecek miktara göre değişiklik gösterebiliyor. İşlem için ödenmesi gereken ücretler, hem yüz yüze hem de telefonla transfer işlemleri esnasında size bildiriliyor ve böylece işlem ücreti hesaplamak için vakit kaybetmenize gerek kalmıyor. Dilediğiniz takdirde para transferi işlem ücretinizi BPN İşlem Ücreti Hesapla sayfasından görüntüleyebiliyorsunuz.

Eğer siz de uluslararası para transferlerini dilediğiniz yerden kolayca ve güvenle gerçekleştirebilmek isterseniz, Western Union iş birliğiyle yaşamınızı kolaylaştıran BPN hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede paranızı BPN güvencesiyle her yere anında yönlendirebilir, maksimum hız ve kolaylığın tadını çıkarabilirsiniz.