Telefonda Yurtdışına Para Transferi Nasıl Yapılır?

Telefonda Yurtdışına Para Transferi Nasıl Yapılır?

1733
Kategori: Para Transferi

Yurtdışına para göndermek, pek çok kişi tarafından uzun süren ve zahmetli bir iş olarak biliniyor. Geçmiş yıllarda yaşanan prosedürlerin çokluğu ve teknik aksaklıklar, bu inanışın hâlen devam etmesine yol açıyor. Oysa gelişen teknolojiler sayesinde yurtdışına para transferi yapmak, son derece kolay! Dilerseniz, yurtdışı para gönderme işlemlerini telefonla bile tamamlayabilir, dünyanın 200’den fazla ülke ve bölgeye tek bir aramayla kolayca para aktarabilirsiniz. Telefonla yurtdışı para gönderimi işlemleri için ise BPN’yi tercih edebilirsiniz.

BPN tarafından size sunulan avantajlar sayesinde evinizden ayrılmadan para gönderebilir, üstelik eşsiz bir işlem hızından yararlanabilirsiniz. Peki BPN ile yurtdışına telefonla para transferi nasıl yapılır?

Telefonla Yurtdışı Para Gönderimi için Gerekenler

BPN ile telefonla yurtdışına para gönderimi gerçekleştirebilmeniz için, ilk olarak bir adet BPN kaydınızın bulunması gerekiyor. Size en yakın BPN temsilci noktasını ziyaret ederek kaydınızı oluşturabilir ve sonrasında dilediğiniz zaman işlem sağlayabilirsiniz. Kayıtlı BPN müşterisi olduktan sonra ise her türlü adımı yalnızca telefondan kolayca gerçekleştirebilirsiniz!

BPN ile telefonla para transferi yapabilmeniz için, bir adet geçerli mobil hattınızın ve aktif olarak kullandığınız bir e-mail hesabınızın da bulunması gerekiyor. Geçerli mobil hattı, BPN ile güvenli bir şekilde iletişim kurabilmeniz açısından büyük önem taşıyor. BPN işlem merkezi, müşterileriyle kayıt esnasında verilen mobil telefon numaraları aracılığıyla iletişim kuruyor ve para transferi işlemlerinizin güvenliği de yine telefon hattınız sayesinde sağlanıyor. Aktif e-mail hesabı ise telefon hattınızın doğrulanması ve resmi evrakların size iletilmesi amacıyla kullanılıyor. Bu sebeple, kayıt işlemleri esnasında doğru telefon numarasını ve mail adresini vermeniz ve bilgileriniz değişirse BPN`yi haberdar etmeniz, işlemlerinizin güvenliği açısından büyük önem taşıyor.

Telefonla Yurtdışına Para Nasıl Gönderilir?

Telefonla yurtdışına para gönderebilmek için BPN işlem merkezini aramanız ve işlem bilgilerinizi doğrulamanız gerekiyor. İşlem ve kimlik bilgilerinizin doğrulanması için atılan adımlar; hesabınızın güvende kalması, paranızın sahtecilik yöntemlerine karşı korunması ve işleminizin doğru hesaba iletilmesi gibi amaçlar taşıyor.

  • Doğrulama adımında kimlik bilgileriniz, sisteme kayıtlı cep telefonunuz ve e-mail adresiniz denetlenerek onaylanıyor. Onay geldikten sonra ise yapmak istediğiniz işlemi ve para göndermek istediğiniz yurtdışı hesabını belirtmeniz gerekiyor.
  • BPN işlem merkezi, yurt dışına göndereceğiniz paranın miktarına ve yapılacak işlemin hacmine göre ödemeniz gereken işlem ücretini size belirttikten sonra ise; sıra, ödeme adımına geliyor.
  • Bu aşamada, yurtdışına yollayacağınız para miktarını ve işlem bedelini BPN işlem merkezinin size bildireceği yöntemle ileterek onay alabilir ve para transferinizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede BPN`nin Western Union iş birliği sayesinde maksimum hız avantajından yararlanabilir ve paranızı en kısa sürede alıcıya ulaştırabilirsiniz.