Western Union İle Yurtdışından Gelen Para Nasıl Alınır?

Western Union ile yurtdışından para almak çok kolay ve hızlıdır.

  • 1- Size en yakın Western Union hizmet noktasına gidin. (Size en yakın BPN Temsilcisi - Western Union hizmet noktasını bulmak için www.bpn.com.tr/temsilcilerimiz adresini ziyaret edin.)
  • 2- Western Union ile para alma pusulasını eksiksiz ve doğru olarak doldurun. Pusulada gönderenin adı soyadı, size Western Union ile para göndermiş olduğu ülke, gönderdiği tutar ve para birimi, MTCN numarası ve sizin iletişim bilgileriniz yer alacaktır.
  • 3- Western Union işleminizi yapacak olan görevliye; doldurmuş olduğunuz Western Union ile para alma pusulasını, geçerli kimliğinizi verin.
  • 4- Western Union işleminizi yapan görevli gönderiyi, kimliğinizi ve vermiş olduğunuz bilgileri kontrol ederek Western Union ile para alma işleminizi gerçekleştirecek, bir nüsahasının sizde kalacağı imzalayacağınız makbuzunu verecek ve imzalı makbuzu görevliye teslim edeceksiniz.
  • 5- Western Union işleminizi yapan görevli size ödemenizi yapacak. Dilerseniz Western Union ile yurtdışından gelen para birimini TL, Euro ya da Amerikan Doları para birimlerinden birinde olmak üzere başka bir para biriminde almayı seçebilirsiniz. (Western Union ile hangi para birimlerinde yurtdışı para transferi yapabileceğinize dair daha detaylı bilgi almak için: Western Union İle Hangi Para Birimlerinde Yurtdışı Para Transferi Yapabilirim?’e bakınız.)
  • 6- Western Union ile yurtdışından para alma işleminiz başarıyla tamamlandı.