Bir Kişiye Para Nasıl Gönderilir?

Bir Kişiye Para Nasıl Gönderilir?

Bir Kişiye Para Nasıl Gönderilir?

145
Kategori: Para Transferi

Teknolojinin ilerlemesiyle hayatımızı kolaylaştıran değişikliklerden bir tanesi de para göndermek. İçinde bulunduğumuz dijital çağda para transferi işlemleri artık birkaç tıklama ile kolaylıkla gerçekleşebiliyor. Eskiden bir kişiye para gönderme işlemleri kurumlar aracılığıyla ya da şahısların birbirine elden vermesi şeklinde yapabiliyorken, bugün yurtiçi ya da yurtdışı fark etmeksizin kişilerin birbirlerine para aktarımları birkaç yolla rahatça sağlanabiliyor. Peki bir kişiye para nasıl gönderilir? Kişilere para gönderme yolları nelerdir ve para gönderme işlemleri nasıl gerçekleşir? Gelin birlikte göz atalım.

Bir Kişiye Para Nasıl Gönderilir?

Değişen ve gelişen çağımızda para gönderme işlemleri de oldukça kolaylaştı ve farklı yollarla gerçekleşmeye başladı. Bir çok farklı alternatif ve farklı kurumların teknolojileri ile para transferi işlemleri kişiler arasında sağlanmaktadır.

BPN; yurtiçi para transferi hizmetinin yanında Western Union ile yaptığı işbirliği sayesinde yurtdışı para transferi hizmetini de müşterilerine sunarak avantajlı kılmaktadır. BPN; yurtiçi para transferi işlemlerini sadece TL cinsinden sağlıyorken, Western Union işbirliğiyle yurtdışı para transferi işlemlerini döviz cinsi para birimlerinde de gerçekleştirmektedir.

Sıklıkla kullanılan para gönderme işlemlerini ve en kolay gönderim şekillerini ise aşağıdaki şekilde sıralamak mümkün: 

Havale

Havale, yurt içinde veya yurt dışında bulunan bir kişiye para gönderme işlemine verilen isimdir. Aynı bankanın müşterileri arasında gerçekleşen havale işlemi ile paranızı gönderebilirsiniz. Günümüzde para transferi işlemlerini teknolojik altyapılar ile farklı şekillerde sağlayabilirsiniz.  Havale yapabilmek için öncelikle gönderici ve alıcı hesaplarının aynı bankada bulunması gerekir. IBAN numarası ya da şube veya hesap numarası, adınız ve soyadınız, gönderilmek istenen miktar yazılarak havale işlemlerinizi yapabilirsiniz.

BPN; Türkiye’de 2.000’den fazla temsilci noktasında müşterilerine haftanın her günü para transferi hizmeti sunar. Haftanın her günü, geç saatlere kadar hizmet veren BPN temsilci noktaları resmi tatillerde dahi çalışma kapasitesi ile fark yaratmaktadır. Üstelik BPN temsilci noktalarında para transferi işlemleri sıra beklemeden ve dakikalar içerisinde gerçekleştirilir ve herhangi bir banka hesabına ihtiyaç duyulmaz.

EFT

EFT, farklı bankalar üzerinden gerçekleşen para gönderme işlemine verilen isimdir. Elektronik Fon Transferi olan EFT ile farklı bankalarda bulunan hesaplar arasında para gönderme işlemi yapılabilmektedir. Ya da kendi hesabınızdan başka bir bankada hesabı bulunan kişiye para aktarım işlemi gerçekleştirebilmektesiniz. EFT işlemlerini hafta sonu ve resmi tatiller dışında bankaların belirlemiş olduğu saatler arasında yapabilirsiniz. Türkiye’de EFT saatleri dışında belirli limitler ve komisyon oranları ile FastPay ile hızlı EFT sağlanabilmektedir.

BPN bu noktada da farkını ortaya koyarak haftanın her günü geç saatlere kadar para transferi hizmeti sunmaktadır. Türkiye’de bulunan 2.000 BPN temsilci noktasında yurtiçi para transferi işlemlerinizi sağlayabilir, BPN’nin Western Union ile işbirliği sayesinde yurtdışına para gönderebilir ya da alabilirsiniz. BPN ile banka hesabına ihtiyaç duymadan, resmi tatiller ve hafta sonları da dahil olmak üzere dakikalar içinde para gönderme işlemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Eğer daha önce BPN temsilci noktalarında herhangi bir işlem yaptıysanız yani kaydınız var ise BPN işlem merkezini arayarak bulunduğunuz noktadan telefonda para transferi işlemi sağlayabilirsiniz.

Temsilci noktalarında müşterilerine sıra beklemeden ve  dakikalar içerisinde para transferi hizmeti sunan BPN, gelişen teknolojik çağa ayak uydurarak müşterilerine sunduğu hizmet kalitesini her geçen gün artırmaya özen göstermektedir.

Western Union

Yurt dışına para göndermek için Western Union ve BPN iş birliğinden yararlanmak mümkün. Western Union ile yurtdışına para gönderme işlemlerinizi BPN temsilci noktalarına giderek dakikalar içerisinde tamamlayabilirsiniz.

 

İşleminizi tamamladıktan sonra size para transferi kontrol numarası (MTCN) verilir. Bu numarayı para gönderdiğiniz kişiyle yani alıcıyla paylaşmalısınız.

 

Siz de BPN avantajlarından yararlanarak, bankaya ihtiyaç duymadan hızlı ve sorunsuz bir şekilde Western Union işbirliğiyle yurtdışı para gönderme işleminizi en yakın BPN temsilci noktasında tamamlayın.