Blog
BPN

Geçtiğimiz senelerde Resmi Gazete’de yayımlanan kanun ile hızlı para transferi işlemlerinin ilk defa bankalar dışındaki ödeme kuruluşları tarafından yapılmasına imkan sağlanmıştı.BPN Ödeme & E-Para Hizmetleri, 2015’ten bu yana BDDK’dan aldığı faaliyet izniyle hizmetveriyor. Kendi markasıyla yurt içi para transferi hizmeti de veren BPN ÖdemeKuruluşu’nun, Türkiye genelinde şimdiden 1.000’in üzerinde temsilcisibulunuyor ve her geçen gün ağını daha da genişletiyor.

BPN, gereklilikleri sağlayan işletmelere “bayilik / temsilcilik ücreti” almadan, BPN temsilcisi olma şansı sunuyor. İşletmeler BPN temsilcisi olarak mevcut iş yerlerinde ek bir masraf yapmadan; BPN’in kendi markasıyla yurt içi para transferi, Western Union ile deyurt dışı para transferi işlemleri yaparak ek gelir kazanabiliyor.

Kuyumcu, seyahat acentesi, telefoncu ve daha nice esnaf BPN Ödeme & E-Para Hizmetleri - Western Union hizmet noktası olabiliyor.

BPN; kuyumcu, telefoncu, fatura ödeme merkezi, seyahat acentesi gibi farklı sektörlerden temsilcileri ağına dahil ediyor. Mahalledeki dükkan ya da şehirdeki seyehat acentesinden BPN ile yurt içi para transferi, Western Union ile yurt dışı para transferi yapılabilmesiyle,artık yalnızca mesai saatlerinde, iş günlerinde işlem yapmak zorunda kalınmıyor.Resmi tatillerde ya da akşam geç saatlerde, bankalar veya postaneler kapalıykende BPN temsilcilerinden; dakikalar içinde BPN ile yurt içine, Western Union iledünya genelindeki 200’den fazla ülke ve bölgeye hızlı para transferi yapılabiliyor.