Western Union Uluslararası Para Transferi
western union

Western Union Uluslararası Para Transferi

BPN - WESTERN UNION İŞBİRLİĞİ VE ULUSLARARASI PARA TRANSFERİ

BPN, uluslararası para transferi hizmetlerini Western Union işbirliğiyle gerçekleştirir.

Western Union ® para transfer hizmeti, kolaylığı nedeniyle benzersiz bir servistir. Para dakikalar içerisinde alıcıya ulaşır ve alıcı kolaylıkla, banka hesabına gerek duymaksızın parayı çekebilir. “Güvenlik, kolaylık ve hizmet hızı” özellikleriyle ön plana çıkmakta ve dünya çapındaki geniş dağıtım ağı, farklı dilleri, kültürleri ve insanları birbirine bağlamaktadır.

150 yıldan fazla bir süredir Western Union ® dünya çapında yaklaşık 520.000 noktadaki yaygın para transfer ağına sahiptir ve 200’den fazla ülkeye para transferine olanak sunmaktadır.

BPN 2012 yıllında Western Union Fransa ile uzun süreli bir anlaşma imzalamıştır. Bu anlaşmayla birlikte Western Union BPN işbirliğiyle, Western Union Türkiye’de perakende noktalarında da hizmet vermeye başlamıştır. Western Union’ın perakende noktalarında da hizmet vermesi; dünyanın dört bir yanına, banka hesabına ihtiyaç duymadan, dakikalar içinde, hafta sonları ve resmi tatillerde bile, mesai saatleri dışında dahi, dakikalar içinde zahmetsiz ve güvenli para transferi yapabilmek demektir.Western Union ile Para Gönderme

1. “Para gönderme” formunu doldurunuz.
2. Parayı, komisyon ücretini ve geçerli resmi kimlik belgenizi hizmet noktasındaki yetkiliye veriniz.
3. Yetkiliden makbuz ve para detaylarınızı alınız.
4. Alıcıya parayı gönderdiğinizi iletiniz, gönderilen parayı alabilmesi için alıcıya gerekli bilgileri veriniz ve herhangi bir Western Union hizmet noktasından çekebileceğini söyleyiniz.

Western Union ile Para Alma

1. "Para Alma" formunu doldurunuz. Paranın gönderildiği ülkeyi, gönderen kişinin adını, gönderilen tutarı ve Para Transferi Kontrol Numarasını (MTCN) belirtiniz.
2. Formla birlikte geçerli resmi kimlik belgenizi hizmet noktasındaki yetkiliye veriniz.
3. Gişe yetkilisi gelen gönderiyi kontrol edecek ve bir makbuzla paranızı ödyecektir.