Yurtiçi Para Transferi

Sıkça Sorulan Sorular

SizeEn YakınTemsilcimiz

Sıkça Sorulan Sorular

EN YAKIN TEMSİLCİMİZ

EN YAKIN BPN NOKTASI

Türkiye’nin 81 iline BPN ile dakikalar içerisinde para gönderebilir ya da adınıza gelen parayı alabilirsiniz. Size en yakın BPN temsilci noktasını temsilcilerimiz sayfasını ziyaret ederek görüntüleyebilirsiniz.

Yurtiçi para transferi işlemi gerçekleştirebilmek için; 18 yaşını doldurmuş olmanız, geçerli bir kimlik belgesi sunmanız, hizmet verilebilen geçerli para birimlerinden işlem yapmanız gerekmektedir. Ayrıca para transfer işlemlerinde alıcı tarafsanız, Para Transferi Kontrol Numarasını (MTCN) da bilmeniz gerekmektedir.

BPN üzerinden gerçekleştireceğiniz yurtiçi para transferlerinde; tek seferde Türk Lirası gönderim üst sınırı 5.000 TL, döviz cinsinden gönderimlerde ise üst sınır 2.500 Amerikan Doları veya Euro’dur.

Online olarak para transferi işlemleri şu anda sağlanamamaktadır. Eğer BPN müşterisiyseniz işlem merkezimizi arayarak telefonda para transferi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Yurtiçi para transferi, fatura ödeme ve Western Union işbirliğiyle yurtdışı işlemlerinizi BPN noktalarından gerçekleştirmek için herhangi bir banka hesabı ya da kartına ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilirsiniz.

T.C. vatandaşı iseniz; pasaport, nüfus cüzdanı ve resmi ehliyet belgesi ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

T.C. dışında bir ülke vatandaşı iseniz; pasaport ya da ikametgah tezkeresi ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’de bulunan sayısı 2.000'in üzerindeki BPN temsilci noktalarımızdan haftanın her günü, geç saatlerde, resmi tatillerde bile yurtiçi para transferi işlemlerinizi temsilci çalışma saatlerine bağlı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın temsilcinin çalışma saatlerini temsilcilerimiz sayfasından öğrenebilir, tüm noktalarımızın çalışma saatleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Size en yakın BPN temsilci noktasına kimliğiniz ve MTCN kodunuz ile ziyaret ederek, yalnızca birkaç dakika içerisinde işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Wu SSS